Nielegalny tytoń i papierosy - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny tytoń i papierosy

Data publikacji 14.07.2016

  dscn3271Policjanci z Wydziału Kryminalnego  KPP w Kościanie dzięki swojej spostrzegawczości zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 40 lat, którzy w swoich samochodach przewozili papierosy różnych marek bez wymaganych znaków akcyzowych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Kościanie w dniu 01 lipca br. kontrolując rejon parkingu jednego z kościańskich marketów zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn, którzy samochodami osobowymi przewozili kilkaset paczek różnych marek papierosów bez wymaganych znaków akcyzowych.

Zatrzymanymi okazali się dwaj mężczyźni w wieku 30 i 40 lat mieszkańcy pow. kościańskiego i poznańskiego w przeszłości nie karani.

Dalsze czynności śledcze w tej sprawie przeprowadzone przez policjanci z Referatu dw. z  Przestępczością Gospodarczą,  doprowadziły do zarekwirowania kolejnych paczek papierosów oraz krajanki tytoniu bez wymaganych znaków akcyzowych. Łącznie policjanci zatrzymali  25 kg suszu tytoniu i 1019 sztuk paczek  papierosów różnych marek. Tym samym udaremnili wprowadzenie do obrotu produktu bez akcyzy i zapobiegli  uszczupleniu należności publiczno-prawnych w wysokości ok. 32 000 zł. Teraz zatrzymany susz tytoniu oraz papierosy zostaną przekazane funkcjonariuszom Urzędu Celnego w Lesznie, którzy przeprowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

dscn3282 dscn3269

dscn3276  dscn3271