Kościańscy policjanci uratowali życie 32-letniemu mężczyźnie - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kościańscy policjanci uratowali życie 32-letniemu mężczyźnie

Data publikacji 04.07.2016

nowe_logoPolicjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kościanie uratowali młodego mężczyznę, który próbował popełnić samobójstwo. Tylko szybka i zdecydowana akcja mundurowych zapobiegła tragedii.

W sobotę ( 02.07.br) ok. godz. 17.00 dyżurny KPP w Kościanie otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkanki pow. kościańskiego,  że jest po kłótni z mężem i prosi o pomoc, ponieważ mąż opuścił miejsce zamieszkania biorąc ze sobą sznur i prawdopodobnie może popełnić samobójstwo.

Po tej informacji niezwłocznie pod wskazany adres udali się policjanci z Wydziału Prewencji KPP w Kościanie. Będąc na miejscu zastali zgłaszającą, która wskazała im  miejsce, gdzie urwał się jej kontakt wzrokowy z  mężem.  Policjanci natychmiast zaczęli szukać wskazanego mężczyznę. Po krótkich poszukiwaniach,  po przebyciu ok. 100 m w zaroślach ujawnili mężczyznę powieszonego na sznurku z pętlą zaciśnięta na szyi, a drugi koniec sznurka przywiązany był do gałęzi drzewa. Mężczyzna ten nie dawał już żadnych oznak życia.  Policjanci nie tracąc czasu, mimo trudności jakie spotkały ich w trakcie ściągnięcia pętli z szyi ratowanego mężczyzny, natychmiast przystąpili do masażu serca, a także skontaktowali się z dyżurnym, aby na miejsce zdarzenia wezwał zespół ratowników medycznych.

Błyskawiczna akcja doprowadziła do tego, że już po kilkunastu uciskach klatki piersiowej ratowany mężczyzna zaczął samodzielnie oddychać.

Po kilku minutach przyjechał zespól ratownictwa medycznego, który udzielił dalszej pomocy 32-letniemu mieszkańcowi pow. kościańskiego, przewożąc go do szpitala.