Kolejne kamizelki odblaskowe trafiły do uczniów Gminy Kościan - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne kamizelki odblaskowe trafiły do uczniów Gminy Kościan

Data publikacji 17.06.2016

dscn2385W ubiegły wtorek i środę odbyły się kolejne spotkania w szkołach i przedszkolach na terenie Gminy Kościan. We wtorek st. asp. Radosław Nowak wraz z Zastępcą Wójta Gminy Kościan Mirosławem Dudą odwiedzili uczniów w Zespole Szkół w Bonikowie, natomiast w środę mł. asp. Izabela Czerwińska również z Zastępcą Wójta Gminy Kościan gościli w Szkole Podstawowej w Kokorzynie.

Dzięki współpracy i działaniom Wójta Gminy Kościan, Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym w Kościanie „STOP ŚMIERCI” oraz kościańskiej policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego odbyły się kolejne spotkania z najmłodszymi mieszkańcami Gminy Kościan. Tym razem prewencyjnych porad wysłuchali uczniowie z Zespołu Szkół w Bonikowie oraz Szkoły Podstawowej w Kokorzynie. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także jak zachowywać się podczas spotkań z „obcą” osobą. Omówiono także zasady bezpieczeństwa podczas zabaw. Z uwagi na zbliżający się okres wakacyjny poruszono kwestie bezpiecznych kąpieli i bezpiecznego wypoczynku, a także kwestie związane z zagrożeniami w sieci.

Po krótkim wykładzie dotyczącym podstawowych zasad bezpieczeństwa Zastępca Wójta Gminy Kościan uczestnikom spotkań wręczył kamizelki odblaskowe, które z pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa.

{galeria}GALERIE/Odblaski{/galeria}