Z nudów zniszczyli przystań kajakową - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Z nudów zniszczyli przystań kajakową

Data publikacji 16.06.2016

paragrafKościańscy policjanci ustalili sprawców zniszczenia przystani kajakowej. Sprawcami okazali się trzej nieletni. Teraz sprawę rozstrzygnie Sąd Rodzinny i Nieletnich w Kościanie.

W dniu 10 maja br. otrzymaliśmy zgłoszenie  o zniszczeniu nabrzeża przystani kajakowej na kanale Obra w rejonie miejscowości Gryżyna. Zgłaszający wartość zniszczonego mienia oszacował na kwotę ok. 1500 zł.

Podjęte czynności śledcze przez naszych kryminalnych, a następnie przez  policjantów Zespołu ds. Nieletnich  KPP w Kościanie doprowadziły do ustalenia sprawców tego czynu.

Sprawcami okazali się trzej nieletni mieszkańcy pow. kościańskiego w wieku od 14 do 15 lat w przeszłości nie notowani przez policję.

W toku dalszych czynności śledczych ustalono, że nieletni wspólnie zniszczyli nabrzeże przystani kajakowej. Czynu tego jak sami określili dopuścili się „z nudów” w ten sposóbże, że rozerwali metalową siatkę wypełnioną kamieniami, która stanowiła  utwardzenie nabrzeża przystani kajakowej.  Sprawcy przyznając się do zarzucanego im czynu wyrazili  skruchę, a rodzice zadeklarowali naprawę szkody, co też już uczynili.

Teraz sprawę tą rozstrzygnie Sąd Rodzinny i Nieletnich w Kościanie