Areszt dla obywatela Serbii. - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla obywatela Serbii.

Data publikacji 06.06.2016

dsc_0164Trzy miesiące tymczasowego aresztu zastosował Sąd Rejonowy w Kościanie wobec 38 letniego obywatela Serbii, który włamał się do hali fabrycznej i z jej wnętrza skradł samochód ciężarowy m-ki Iveco oraz maszynę służąca do produkcji gilzów papierosowych. Teraz za przestępstwo to grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

W dniu 01 czerwca br. otrzymaliśmy zgłoszenie, że na terenie gm. Krzywiń nieznany sprawca włamał się do hali fabrycznej, gdzie z jej wnętrza skradł samochód ciężarowy m-ki IVECO oraz ważącą kilka ton  maszynę  służącą do produkcji gilzów papierosowych. Zgłaszający wartość utraconego mienia oszacował na kwotę ponad 500 tysięcy złotych.

Podjęte czynności śledcze w krótkim czasie, bo w niespełna kilka godzin doprowadziły do ujawnienia i odzyskani skradzionego mienia w kompleksie leśnym na terenie pow. kościańskiego i zatrzymania jednego ze sprawców tego przestępstwa. Zatrzymanym okazał się 38-letni mężczyzna, obywatel Serbii w przeszłości nie notowany przez policje na terenie naszego kraju.

Podejrzanemu postawiono zarzuty kradzieży z włamaniem. Śledczy w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

W dniu 03 czerwca br Sąd Rejonowy w Kościanie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kościanie wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz za przestępstwo to grozi mu do 10 lat więzienia.

 

dsc_0156
dsc_0164

 

 

dsc_0160