Zanotowaliśmy- czerwiec 2016r. - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zanotowaliśmy- czerwiec 2016r.

Data publikacji 03.06.2016

p1
 

 

30 czerwca 2016r. - czwartek ok. godz.  19.00 otrzymaliśmy zgłoszenie zaginięcia osoby - 18 letniego mieszkańca Poznania, który ostatnio widziany był w miejscowości Nowy Dębiec na plaży w rejonie pomostu. Po godz. 21.00 znaleziono zwłoki poszukiwanego mężczyzny w rejonie kąpieliska. Przybyły na miejsce zdarzenia prokurator polecił zabezpieczyć zwłoki do badań w prosektorium szpitala miejskiego w Kościanie. W jego obecności wykonano oględziny  miejsca zdarzenia. Teraz wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia.

29 czerwca 2016r. - środa,  otrzymaliśmy zgłoszeni, że w dniach od 28 do 29 czerwca br. na terenie  miasta Czempinia n/n sprawca ze słupów energetycznych skradł 72 sztuki tablic ogłoszeniowych. Zgłaszający wartość skradzionego mienia oszacował na kwotę ok. 1600 zł. 

26 czerwca 2016r. – niedziela, ok. godz. 3.50 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 5 za miejscowością Piotrowo Pierwsze. Na miejscu ustalono, ze kierująca VW Passatem, 42-letnia mieszkanka Poznania jadąc od strony Wrocławia zjechała do przydrożnego rowu i uderzyła w drzewo. Podróżująca z kobietą 11-letnia dziewczynka została przewieziona do szpitala w Poznaniu ze złamaną nogą. Kierująca pojazdem nie odniosła obrażeń.  

Ok. godz. 15.00 w Jarogniewicach kierujący Oplem Corsa, 54-letni mieszkaniec gm. Kościan nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Renault Scenic, prowadzonego przez 20-letniego mieszkańca woj. dolnośląskiego. Nikt nie odniósł obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

25 czerwca 2016r. – sobota, ok. godz. 7.15 w Głuchowie patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego VW Transporterem, 25-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,26 promila alkoholu w organizmie kierującego,

Ok. godz. 7.30, również w Głuchowie patrol zatrzymał do kontroli drogowej 22-letniego mieszkańca Kościana jadącego Skodą. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,38 promila alkoholu w organizmie kierującego .

Ok. godz. 8.00 w Głuchowie patrol zatrzymał kolejnego kierującego u którego przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0.96 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Tym razem  w ręce patrolu wpadł 31-letni mieszkaniec Kościana jadący Fordem C-Max.

Ok. godz. 20.00 w Rogaczewie patrol zatrzymał do kontroli drogowej 29-letniego mieszkańca gm. Krzywiń jadącego rowerem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu w organizmie rowerzysty.

Ok. godz. 23.15 w Zglińcu patrol zatrzymał kierującego Oplem Corsa, 39-letniego mieszkańca gm. Śmigiel. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego. Dodatkowo mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu wbrew orzeczonemu sądowemu zakazowi.

24 czerwca 2016r. – piątek, ok. godz. 18.05 w Borowie patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego rowerem 46-letniego mieszkańca gm. Czempiń. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,56 promila alkoholu w organizmie rowerzysty.

Ok. godz. 18.20 w Czerwonej Wsi, kierująca Oplem Astra, mieszkanka powiatu grodziskiego, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z Fordem Kuga prowadzonym przez mieszkańca gm. Krzywiń. Kierująca Oplem została ukarana mandatem karnym.

Ok. godz. 21.05 w Kościanie na ul. Fabrycznej patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego rowerem 63-letniego mieszkańca Kościana. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1 promila alkoholu w organizmie rowerzysty.

 

22 czerwca 2016r. – środa, ok. godz. 16.30 otrzymaliśmy zgłoszenie, że nieznany sprawca przywłaszczył telefon marki Samsung pozostawiony na jednym z placów zabaw w Kościanie. Właściciel wycenił wartość telefonu na kwotę ponad 600zł.

Ok. godz. 17.30 otrzymaliśmy kolejne zgłoszenie dotyczące przywłaszczenia telefonu komórkowego. Tym razem nieznany sprawca zabrał telefon marki Huawei, pozostawiony przy jednym z kościańskich bankomatów. Właścicielka wyceniła wartość utraconego telefonu na kwotę 600zł.

Ok. godz. 22.00 w Kościanie na ul. Łąkowej patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego motorowerem 19-letniego mieszkańca Kościana. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,36 promila alkoholu w organizmie kierującego.

21 czerwca 2016r. – wtorek, ok. godz. 15.30 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej w-308 w pobliżu miejscowości Sepienko. Na miejscu patrol ujawnił Toyotę Yaris w rowie. Kierująca pojazdem, 59-letnia mieszkanka Kościana jadąc w kierunku Grodziska Wielkopolskiego zjechała z drogi i dachowała. Kobieta nie odniosła obrażeń.

20 czerwca 2016r. – poniedziałek, ok. godz. 7.35 w Starym Luboszu patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem ciężarowym DAF, 44-letniego mieszkańca powiatu grodziskiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,16 promila alkoholu w organizmie kierowcy.

Ok. godz. 7.15 w Racocie patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego Scanią, 51-letniego mieszkańca powiatu szamotulskiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,44 promila alkoholu w organizmie kierowcy

19 czerwca 2016r. – niedziela, ok. godz. 20.15 otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży telefonu komórkowego o wartości 620zł. w Kościanie. Nieznany sprawca dokonał kradzieży telefonu pozostawionego na ławce na jednym z placów zabaw.

17 czerwca 2016r. – piątek, ok. godz. 12.55 w Kościanie na Al. Kościuszki kierujący Renault Megane, mieszkaniec Kościana nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i doprowadził do kolizji ze Skodą Fabią prowadzoną przez mieszkańca Poznania.

16 czerwca 2016r. - czwartek  ok. godz. 11.07 w Kiełczewie na ul. Kościańskiej kierujący ciągnikiem siodłowym m-ki Volvo wraz z naczepą, 36-letni mieszkaniec pow. nyskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył samochodu m-ki Fiat Seicento, kierowany przez 55-letniego mieszkańca pow. grodziskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji drogowej został ukarany MKK.

15 czerwca 2016r. - środa ok. godz. 8.13 w Śmiglu na skrzyżowaniu ul. J. Matejki z ul. Kilińskiego kierujący pojazdem m-ki Opel Astra, 63-letni mieszkaniec nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji drogowej z pojazdem m-ki VW Passat kierowany przez 24-letnąa mieszkankę pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Nikt nie odniósł obrażeń. Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK.

Ok. godz. 17.06 na drodze w Nowym Dębcu kierujący samochodem  m-ki Fiat Stilo, 25-letni mieszkaniec pow. kościańskiego nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego dachował.  Kierujący był trzeźwy. Zarówno u kierowcy jak i jego pasażera (brata)  nie stwierdzono poważnych obrażeń ciała. Sprawcę kolizji ukarano MKK. 

14 czerwca 2016r. - wtorek ok. godz. 12.50 w Kiełczewie na ul. Kościańskiej kierujący samochodem m-ki Mercedes Actros, 40 letni mieszkaniec pow. nowotomyskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył VW Passata kierowanego przez 61-letniego mieszkańca pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK.

13 czerwca 2016r - poniedziałek ok. godz. 12.57 w Kiełczewie na ul. Poznańskiej  kierujący motorowerem m-ki Tatao, 26 - letni mieszkaniec pow. kościańskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył Seta Ibiza kierowanego przez 34-letniego mieszkańca pow. kościańskiego. W wyniku zdarzenia drogowego kierujący motorowerem doznał urazu nadgarstka. Kierujący byli trzeźwi.  Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK.

12 czerwca 2016r. – niedziela, ok. godz. 6.15 w Głuchowie patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego Fordem Focusem 31-letniego mieszkańca Słupcy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,2 promila alkoholu w organizmie kierującego.

Ok. godz. 6.55 w Głuchowie patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego VW Golfem 53-letniego mieszkańca powiatu czarnkowsko-czcianeckiego. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 1 promil alkoholu w organiźmie kierującego.

Ok. godz. 11.30 w Kościanie na ul. Granicznej patrol zatrzymał do kontroli drogowej 45-letnią mieszkankę Kościana jadąca rowerem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,26 promila alkoholu w organiźmie kobiety.

Ok. godz. 19.15 w Nietążkowie patrol zatrzymał do kontroli 49-letniego mieszkańca gm. Śmigiel jadącego rowerem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1 promil alkoholu w organizmie rowerzysty.

11 czerwca 2016r. – sobota, ok. godz. 17.20 w Kościanie na ul. Czempińskiej, kierująca Renault Scenic, 36-letnia mieszkanka Kościana nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu Volvo prowadzonemu przez 21-letniego mieszkańca Kościana i doprowadziła do kolizji pojazdów. Kierująca Renault została ukarana mandatem karnym.

 
08 czerwca 2016r. - środa ok. godz. 8.33 w Kościanie na ul. Żwirki i Wigury kierujący samochodem m-ki Fiat Ducato, 35-letni mieszkaniec pow. kościańskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem Ford Focus kierowany przez 32-letnią mieszkankę pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK.
 
Ok. godz. 8.50 w Śmiglu na  skrzyżowaniu ul. Kilińskiego z ul. Mickiewicza kierująca samochodem m-ki Peugeot 407, 51-letnia mieszkanka pow. kościańskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji drogowej z  prawidłowo jadącym pojazdem m-ki Opel Astra kierowany przez 48-letniegio mieszkańca pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawczynie kolizji drogowej ukarano MKK. 
 
07 czerwca 2016r. - wtorek ok. godz. 17.18 w Kościanie na ul. Poznańskiej kierujący samochodem m-ki Fiat Bravo mieszkaniec pow. kościańskiego nie zachował bezpiecznej odległości i doprowadził do zderzenia z poprzedzającym go pojazdem m-ki Fiat Seicento kierowany przez mieszkańca pow. kościańskiego. Kierujący  byli trzeźwi. Sprawca kolizji drogowej został ukarany MKK.
 
Ok. godz. 18.05 na drodze Przysieka Stara Pierwsza-Gniewowo jak wynika ze wstępnych ustaleń kierująca samochodem m-ki Renault Megane, 19-letnia mieszkanka pow. kościańskiego z nieustalonej przyczyny straciła panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzyła w drzewo. Kierująca doznała urazu nóg. Teraz ustalamy okoliczności tego zdarzenia drogowego.
  
06 czerwca 2016r.- poniedziałek ok. godz. 9.29 w Kiełczewie na ul. Poznańskiej kierujący samochodem m-ki Renault Masters, 38-letni mieszkaniec pow. kościańskiego podczas wykonywania manewru skrętu doprowadził do zderzenia z samochodem m-ki Fiat Brava kierowany przez ,31-letniego mieszkańca pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji drogowej został ukarany MKK.
 
Ok. godz. 10.49 w Kościanie na ul. Szkolnej kierujący samochodem m-ki Mercedes Sprinter, 27-letni mieszkaniec Głogowa, podczas manewru skrętu doprowadził do zderzenia z samochodem m-ki Opel Astra kierowany przez 55-letniego mieszkańca pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK.
 
Ok. godz. 15.05 w Turwi na ul. Szkolnej kierujący samochodem m-ki Ford Focus, 18-letni mieszkaniec pow. kościańskiego uderzył w prawidłowo zaparkowany samochód m-ki Iveco. W wyniku tego zdarzenia uszkodzeniu uległo również ogrodzenie przyległej posesji. Kierujący był trzeźwy. Sprawcę kolizji drogowej  ukarano MKK.
 
05 czerwca 2016r. - niedziela ok. 10.55 w Bonikowie na ul. Dworcowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej  kierującego samochodem m-ki Citroen Jumper 18-letniego mieszkańca pow. gostyńskiego, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h (110km/h). Kierujący był trzeźwy.  Zatrzymano mu prawo jazdy.
 
Ok. godz.17.40 na drodze K-5 pomiędzy miejscowościami Kościan - Kawczyn kierujący motocyklem m-ki Yamaha, 33-letni mieszkaniec Poznania nie zachował bezpiecznej odlkegłości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył samochodu m-ki Ford Focus kierowany przez 34-letniego mieszkańca pow. śremskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji drogowej został ukarany MKK.
 
04 czerwca 2016r.- sobota ok. godz. 7.51 otrzymaliśmy zgłoszenie, że  w Czempiniu z terenu budowy domu jednorodzinnego w dniach od 28 maj br. do 04 czerwca br. nieznany sprawca skradł rusztowanie, wełnę mineralna oraz blaszane opierzenia. Zgłaszający wartość skradzionego mienia oszacował na kwotę kilku tysięcy złotych. 
 
03 czerwca 2016r. - piątek w Krzywiniu na ul. Strzeleckiej kierująca samochodem m-ki Renault Laguna 31-letnia mieszkanka pow. kościańskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji drogowej z pojazdem m-ki VW Passat kierowany przez 44 letniego mieszkańca pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźw.Sprawczyni kolizji została ukarana MKK.
 
Ok. godz.17.12 w Kościanie na ul. Surzyńskiego kierujący samochodem m-ki Opel Astra, 26-letni mieszkaniec pow. kościańskiego najechał na tył poprzedzającego pojazdu m-ki Opel Astra kierowany przez 36-letnia mieszkankę pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji drogowej został ukarany MKK. 
 
01 czerwca 2016r. - środa ok. godz. 7.36 w Nowych Oborzyskach kierujący samochodem m -ki Opel Astra, 23-letni mieszkaniec pow. kościańskiego jadąc ul. Prosta nie udzielił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu z droga prowadzącą do miejscowości Pianowo  i doprowadził do kolizji drogowej z motorowerem m-ki Boatian kierowany przez 33-letnią mieszkankę pow. kościańskiego. Pasażerem motoroweru był 5-letni chłopiec mieszkaniec pow. kościańskiego. W wyniku tego zdarzenia kierująca motorowerem przewieziona do szpitala, gdzie po przebadaniu została zwolniona do domu. Dziecko bez obrażeń. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi.,Sprawca kolizji drogowej został ukarany MKK
 
Ok. godz. 9.25 w Karśnicach na drodze W-312,policjanci WRD zatrzymali do kontroli drogowej kierująca samochodem m-ki Peugeot Partner, 35-letnią mieszkankę pow. międzyrzeckiego, która przekroczyła dopuszczalna prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierując była trzeźwa. Zatrzymano jej prawo jazdy.