Nieletni zniszczyli mienie - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni zniszczyli mienie

Data publikacji 01.06.2016

nowe_logoPolicjanci z PP w Śmiglu we współpracy z policjantami z Zespołu ds. Nieletnich ustalili dwóch małoletnich sprawców, którzy dopuścili się zniszczenia mienia. Teraz sprawę rozstrzygnie Sąd Rodzinny i Nieletnich w Kościanie.

W kwietniu br. otrzymaliśmy zgłoszenie, że w budynku jednej ze szkół na terenie gm. Śmigiel nieznani sprawcy zniszczyli 8 zewnętrznych parapetów oraz metalową siatkę ogrodzeniową. Zgłaszający wartość zniszczonego  mienia oszacował na kwotę ponad 1100 zł.

Wspólnie podjęte działania śledcze policjantów z PP w Śmiglu i Zespołu ds. Nieletnich z KPP w Kościanie doprowadziły do ustalenia, że  sprawcy czynów tych dopuścili się w dniach od 23 do 24 kwietnia br. w czasie wolnym od nauki .

Sprawcami okazali się dwaj chłopcy w wieku 12 i 14 lat mieszkańcy pow. kościańskiego, byli uczniowie tej szkoły. Jeden z nich w przeszłości stwarzał problemy wychowawcze.  

Dalsze czynności śledcze policjantów z Zespołu ds. Nieletnich doprowadziły do ustalenia, że przyczyną tego zachowania było brak sympatii do szkoły.

Teraz sprawę tą rozstrzygnie Sąd Rodzinny i Nieletnich w Kościanie