Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

Data publikacji 18.05.2016

dscn2944Jak wynika z obserwacji w trakcie zdarzeń drogowych,  najczęściej świadkowie przed przyjazdem służb ratowniczych w ramach udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej, ograniczają się tylko do wezwania pomocy. Sami boją się udzielić pierwszej pomocy, a często o życiu człowieka  decydują minuty, bądź sekundy. Stąd też dla wszystkich policjantów i pracowników cywilnych KPP w Kościanie oraz strażników miejskich, zorganizowano szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szkolenie to przeprowadzono w dniach 17 i 18 maja br. w sali konferencyjnej budynku kościańskiej policji. Celem szkolenia było nabycie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom pokrzywdzonym w zdarzeniach drogowych i nie tylko. Szkolenie przeprowadził  Kierownik Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Kościanie Gracjan Piotrowski.

Po wstępnej części teoretycznej, prowadzący szkolenie przeszedł do praktycznych pokazów z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wg. najnowszych standardów europejskich. Uczestnicy szkolenia  spróbowali  swoich sił przeprowadzając resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie.

Panu Gracjanowi Piotrowskiemu za przeprowadzenie szkolenie serdecznie dziękujemy.

 {galeria}GALERIE/Szkolenie medyczne{/galeria}