Zanotowaliśmy - maj 2016r. - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zanotowaliśmy - maj 2016r.

Data publikacji 02.05.2016

p1

 

31 maj 2016r. - wtorek ok. godz. 10.51 w Śmiglu na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Orzeszkowej kierująca samochodem m-ki VW Passa, 50-letnia mieszkanka pow. poznańskiego nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji drogowej z samochodem m-ki VW Polo kierowany przez 48-letnia mieszkankę pow. kościańskiego. Kierujące był trzeźwe. Kierującą vw passatem  ukarano MKK.

Ok. godz.12.49 na drodze pomiędzy miejscowościami Darnowo-Wyskoć kierujący samochodem m-ki Fiat 126p podczas manewru  skrętu w kierunku Katarzynina nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i doprowadził do kolizji drogowej z samochodem m-ki Volvo S 80 kierowany przez 70-letniego mieszkańca pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji drogowej został ukarany MKK.

Ok. godz. 14.42  otrzymaliśmy  zgłoszenie, że w dniu 31-05-br. w godz. od 7.00 do 14.29 w Kościanie na Os. Konstytucji nieznany sprawca pod nieobecność domowników włamał się do mieszkania. Łupem sprawcy padły: laptop, aparat fotograficzny oraz złota biżuteria. Zgłaszający wartość utraconego mienia oszacował na kwotę kilku tysięcy złotych.

Ok godz.17.47 w Śmiglu na ul. Północnej  kierująca samochodem m-ki Audi A-6, 37-letnia mieszkanka pow. wolsztyńskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji drogowej z samochodem m-ki Fiat Stilo kierowanym przez 45-letniego mieszkańca pow. kościańskiego. Sprawczyni kolizji drogowej została ukarana MKK.

Ok. godz. 18.25 w Kawczynie na skrzyżowaniu drogi K-5 z drogą prowadząca do miejscowości Jasień, kierujący samochodem m-ki BMW 520, 18-letrni mieszkaniec pow. kościańskiego, jak wynika ze wstępnych ustaleń nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu droga K-5 z kierunku Poznania do Kościan  ciągnikiem siodłowym m-ki Scania wraz z naczepą, 37-letniemu mieszkańcowi Ukrainy. Kierowcę bmw przewieziono do szpitala, gdzie pozostawiono go na obserwacji ( wstępnie bez poważnych obrażeń ciała). Kierowca ciągnika siodłowego trzeźwy, a od kierowcy bmw pobrano do badań krew. Teraz wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Ok. godz. 19.49 w Kiełczewie na ul. Kościańskiej kierujący samochodem m-ki Skoda Oktawia, 45-letni mieszkaniec pow. kościańskiego nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i doprowadził do kolizji drogowej z poprzedzającym go samochodem m-ki Seat Leon kierowany przez 34-letniego mieszkańca pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji drogowej został ukarany MKK.

30 maja 2016r. - poniedziałek  ok. godz. 14.21 w Bruszczewie  kierujący samochodem m-ki Daewoo Matiz, 27-letni mieszkaniec pow. kościańskiego nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował. Kierujący był trzeźwy. Został ukarany MKK.

Ok. godz. 15.24 w Kościanie na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza z ul. Mickiewicza kierująca samochodem m-ki Fiat Seicento, 33-letnia mieszkanka pow. kościańskiego  nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji drogowej z pojazdem m-ki Opel Astra kierowany przez 47-letnią mieszkankę pow. kościańskiego. Kierujące były trzeźwe. Kierującą fiatem ukarano MKK.

Ok. godz. 15.44 w Kościanie na ul. Marcinkowskiego kierujący motorowerem m-ki Router, 34-letni mieszkaniec pow. kościańskiego nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem i przewrócił się na jezdnie. Kierujący był trzeźwy. Sprawcę kolizji ukarano MKK.

Ok. godz. 22.00 na drodze W-308 pomiędzy miejscowościami Sepienko-Bonikowo  kierujący samochodem m-ki Ford Mondeo, 19-letni mieszkaniec pow. grodziskiego uderzył w tył jadącego w tym samym kierunku zestawu ciągnika rolniczego m-ki Zetrr wraz z przyczepą, kierowany przez 41-letniego mieszkańca pow. kościańskiego. Kierującego fordem przewieziono do szpitala. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji drogowej-kierowca forda został ukarany MKK. 

29 maja 2016r. – niedziela, ok godz. 19.10 w Czempiniu patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego Citroenem, mieszkańca Książa Wielkopolskiego. Mężczyzna przekroczył prędkość o ponad 50km/h. Kierującemu zatrzymano uprawienia do kierowania.

28 maja 2016r. – sobota, ok godz. 15.40 w Czaczu na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z drogą wojewódzką 312, kierujący motocyklem Kawasaki, 27-letni mieszkaniec Wrocławia w celu uniknięcia zderzenia z innym pojazdem gwałtowanie zahamował i przewrócił się na jezdnię.Mężczyzna nie odniósł obrażeń.

27 maja 2016r. – piątek, otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży tablic rejestracyjnych od dostawczego Citroena na szkodę mieszkańca Kościana.

Ok godz. 14.45 w Kościanie na ul. Młyńskiej kierująca Oplem Vectra, 39-letnie mieszkanka gm. Kościan nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 18-letniemu rowerzyście i doprowadziła do kolizji. Kobieta została ukarana mandatem karnym.

Ok godz. 16.25 w Kościanie na ul Nacławskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego rowerem 59-letniego mieszkańca Kościana. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,2 promila alkoholu w organizmie rowerzysty,

 

26 maja 2016r. - czwartek ok. godz. 9.50 w Małym Rogaczewie, jak wynika ze wstępnych ustaleń kierująca samochodem m-ki VW Caddy, 23-letnia mieszkanka pow. kościańskiego w wyniku nie udzielenia pierwszeństwa przejazdu potrąciła kierującego  rowerem 46-letniego mieszkańca pow. kościańskiego. Rowerzystę  przewieziono do szpitala, gdzie po przebadaniu stwierdzono u niego obrażenia ciała w postaci złamania żebra i ogólnych potłuczeń. Uczestnicy byli trzeźwi. Teraz wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Ok. godz. 13.05 otrzymaliśmy zgłoszenie, że na terenie gm. Śmigiel z domu jednorodzinnego  w dniu 26-05-2016r. pomiędzy godz. 10.00 a 12.45 nieznany sprawca skradł złotą i srebrną biżuterię, zegarki oraz pieniądze. Zgłaszający łączną wartość skradzionego mienia wycenił na kwotę kilku tysięcy złotych.   

25 maja 2016r. - środa ok. godz. 10.00 w Nowym Dębcu za sklepem spożywczym doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący samochodem m-ki Ford Transit, 51-letni mieszkaniec pow. kościańskiego wykonując manewr cofania potrącił pieszą 80-letnia mieszkankę pow. kościańskiego. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej, kobiety nie udało się uratować. Kierujący był trzeźwy. Teraz wyjaśniamy okoliczności wypadku drogowego.  

24 maja 2016r. - wtorek ok. godz. 9.55 w Śmiglu na Pl. Rozstrzelanych kierujący samochodem m-ki VW Gol, 69-letni mieszkaniec pow. kościańskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji drogowej z kierującym motocyklem m-ki Piaggio kierowanym przez 36-letniego mieszkańca pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK.

Ok. godz.13.12 w Śmiglu na ul. Broniewskiego kierująca samochodem m-ki Renault Clio, 63-letnia mieszkanka pow. kościańskiego w wyniku nieprawidłowo wykonywanego manewru cofania uderzyła w samochód m-ki Maserati Ghibli kierowany przez 27-letnią mieszkankę pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawczynie kolizji drogowej  ukarano MKK.

22 maja 2016r.- niedziela ok. godz. 1.14 w Kościanie na ul. Gostyńskiej kierujący samochodem m-ki BMW, 21-letni mieszkaniec pow. kościańskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył samochodu m-ki Audi A6 kierowany przez 20-letnia mieszkankę pow. kępińskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK.

Ok. godz. 18.45 w Kościanie na ul. Wielichowskiej patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem m-ki Opel Corsa, 26-letniego mieszkańca  pow. grodziskiego, wbrew obowiązującemu zakazowi sądowemu. 

21 maja 2016r. - sobota ok. godz. 21.45  w Śmiglu na ul. Północnej policjanci z PP w Śmiglu zatrzymali kierującego samochodem m-ki Seat Toledo, 44-letniego mieszkańca pow. kościańskiego będącego w stanie nietrzeźwości, który  zjechał na lewy pas ruchu, a następnie uderzył w betonowy słup energetyczny oraz betonowy płot. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie kontrolowanego.

20 maja 2016 r. - piątek ok. godz. 11.11 w Zbęchach kierujący samochodem m-ki Volvo V-40, 38-letni mieszkaniec Poznania  w trakcie wykonywania nieprawidłowego manewru skrętu doprowadził do kolizji drogowej z samochodem m-ki Ford Ka kierowany przez 20-letnią mieszkankę pow. kościańskiego. Kierujący trzeźwi. Sprawcę kolizji drogowej ukarano MKK. 

19 maja 2016 r. - czwartek ok. godz. ok. godz. 13.27 w Poladowie kierujący ciągnikiem siodłowym m-ki Daf, 50 letni  mieszkaniec Litwy podczas wykonywania nieprawidłowego manewru skrętu w lewo doprowadził do kolizji drogowej z ciągnikiem rolniczym m-ki Ursus C 330 kierowany przez 40-letniego mieszkańca pow. wolsztyńskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji drogowej został ukarany MKG.

17 maja 2016r. wtorek ok. godz.11.19 w Kościanie na ul. Surzyńskiego kierujący samochodem osobowym m-ki Opel Vivaro, 45-letni  mieszkaniec pow. kościańskiego podczas nieprawidłowego manewru cofania doprowadził do kolizji drogowej z samochodem m-ki Renault Clio, którego kierowcą była 66-letnia mieszkanka pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji drogowej został ukarany MKK.

Ok. godz.22.14 na drodze  pomiędzy miejscowościami Nowy Dębiec-Stary Dębiec kierujący samochodem m-ki Daewoo Nubira, 29-letni mieszkaniec pow. kościańskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji drogowej z samochodem m-ki BMW kierowany przez mieszkańca pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji drogowej został ukarany MKK

16 maja 2016r. - poniedziałek  ok. godz. 13.15 w Kościanie na ul. Gostyńskiej kierująca samochodem m-ki Audi A4, 58-letnia mieszkanka pow. kościańskiego nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzyła w tył samochodu m-ki Renault Talia, kierowany przez mieszkankę pow. kościańskiego. Kierujące były trzeźwe. Sprawczyni kolizji drogowej została ukarana MKK.

Ok.godz. 13.44 w Kościanie na skrzyżowaniu ul. Sierakowskiego z al. Koszewskiego kierująca samochodem m-ki Citroen, 31-letnia mieszkanka pow. kościańskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu ul. Sierakowskiego pojazdowi m-ki Mazda kierowany przez 30-letnia mieszkankę pow. kościańskiego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń  kierujący jak i pasażerowie ww pojazdów doznali ogólnych potłuczeń. Sprawczyni kolizji drogowej zatrzymano prawo jazdy.

15 maja 2016r.c- sobota ok. godz. 9.07 w Kościanie na ul.Sierakowskiego policjanci WRD z KPP w Kościanie zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem m-ki Daewoo Tico 48-letnią mieszkankę pow. kościańskiego będącą w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,20 promila alkoholu w organizmie kontrolowanej.

Ok. godz.12.47 w Kościanie na skrzyżowaniu ul. Wielichowskiej z ul. Poprzeczną kierujący samochodem m-ki Ford Fiesta , 77-letni mieszkaniec pow. kościańskiego jak wynika ze wstępnych ustaleń wyjeżdżając z ul. Poprzecznej doprowadził do zderzenia z motocyklem m-ki Honda  kierowanym przez 31-letniego mieszkańca pow. aleksandrowskiego. Poszkodowanego motocyklistę przewieziono do szpitala.  Kierujący byli trzeźwi. Teraz wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Ok. godz. 19.25  w Kościanie na ul. Młyńskiej patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem m-ki Opel Astra, 59-letniego mieszkańca pow. kościańskiego będącego w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,80 promila alkoholu w organizmie kontrolowanego.

Ok. godz. 3.38 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w dniu 15 maja br nieznana osoba w jednym z kościańskich lokali  z torebki zgłaszającej skradła portfel wraz z zawartością dokumentów tożsamości, karty bankomatowej, telefonu komórkowego m-ki NOKIA  oraz pieniądze. Łączną wartość utraconego mienia zgłaszająca oszacowała na kwotę ok. 1115 zł

13 maja 2016r.- piątek ok. godz. 3.45 na drodze K-5 w Piotrowie na wysokości sortowni śmieci "SELECT" kierujący samochodem m-ki VW Golf 66-letni mieszkaniec Leszna, podczas wyprzedzania innego pojazdu zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym m-ki Renault Premium kierowanym przez 32-letniego mieszkańca pow. inowrocławskiego. Sprawca kolizji drogowej został ukarany MKK.

Ok. godz. 10.51 na drodze K-5 kierująca samochodem m-ki Peugeot 206, 40-letnia mieszkanka pow. szamotulskiego nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i doprowadziła do zderzenia z samochodem ciężarowym m-ki Iveco wraz z naczepą, kierowany przez 26-letniego mieszkańca pow. mikołowskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawczyni kolizji  drogowej została ukarana MKK.

Ok. godz. 11.38 na drodze K-5 w Wydorowie kierujący samochodem m-ki Renault Master, 24 letni mieszkaniec pow. leszczyńskiego w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru wymijania doprowadził do zderzenia lusterkiem bocznym  z autobusem m-ki Neoplan kierowany przez 31-letniego obywatela Ukrainy. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji drogowej został ukarany MKK.

Ok.godz. 13.41 na drodze K-5 w Kościanie kierująca samochodem m-ki VW Passat 18-letnia          mieszkanka pow. kościańskiego z nieustalonej przyczyny straciła panowanie nad pojazdem i dachowała. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierując była trzeźwa i  nie doznała żadnych obrażeń ciała. Teraz wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Ok. godz. 16.18 w Śmiglu na ul. Kościańskiej, jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca rowerem 12 letnia mieszkanka pow. kościańskiego, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z pojazdem m-ki Citroen Xsara, kierowany przez 46-letniego mieszkańca pow. kościańskiego. Kierującą rowerem przewieziono do szpitala. Kierujący był trzeźwy. Teraz wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia drogowego. 

12 maja 206r. - czwartek ok. godz. 6.37 na drodze K-5 w Kiełczewie w rejonie skrzyżowania na wysokości byłej stacji  paliw SHELL na skrzyżowaniu, kierujący samochodem m-ki Opel Corsa, 63-letniu mieszkaniec  pow. kościańskiego  nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji drogowej z samochodem m-ki Renault Kango, kierowany przez 59-letniego mieszkańca  pow. grodziskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji drogowej został ukarany MKK.

Ok. godz. 10.40 w Czarkowie  kierujący samochodem m-ki Fiat Ducato, 32-letni mieszkaniec pow. wągrowieckiego nieprawidłowo zabezpieczył przewożony ładunek (palety), który w trakcie wyprzedzania spadł na tył pojazd m-ki Daewoo Matiz, którego kierowcą był 75-letni mieszkaniec pow. kościańskiego.  Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji drogowej został ukarany MKK. 

Ok. godz. 12.48 w Kokorzynie na ul. Kościańskiej kierujący samochodem m-ki Volvo 21-letni mieszkaniec Ukrainy uderzył w  słupek ogrodzeniowy i furtkę od posesji. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Ok. godz. 13.10 w Kościanie na ul. Młyńskiej kierujący samochodem m-ki Renault Clio, 18-letni       mieszkaniec pow. kościańskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu  i potrącił kierującą rowerem 74-letnią mieszkankę pow. kościańskiego. Rowerzystkę przewieziono do szpitala, gdzie po przebadaniu lekarz stwierdził u niej ogólne potłuczenia. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji drogowej został ukarany MKK.

11 maja 2016r. - środa ok. godz. 7.50 na drodze K-5 w Wydorowie policjanci z WRD z KPP w Kościanie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego  samochodem m-ki Toyota Yaris, 57-letniego mieszkańca Rawicza będącego w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,60 promila alkoholu w organizmie kontrolowanego.

Ok. godz. 14.34 na drodze K-5 w Radomicku kierujący samochodem m-ki Opel Corsa, 21-letni mieszkaniec pow. leszczyńskiego uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu m-ki VW Polo, kierowany przez 50-letniego mieszkańca pow. kościańskiego, po czym przemieścił się i uderzył w samochód m-ki Audi A1 kierowany przez 26-letniego mieszkańca pow. kościańskiego.  Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji drogowej został ukarany MKK.

Ok. godz. 17.24 w Kościanie na ul. Poznańskiej kierujący samochodem m-ki VW Transporter, 62-letni mieszkaniec pow. kościańskiego uderzył w tył jadącego w tym samym kierunku samochodu m-ki Volvo, kierowanego przez mieszkańca pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji drogowej został ukarany MKK.

Ok. godz. 20.42 w Kościanie w rejonie ronda przy ul. Królowej Jadwigi, jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca rowerem 31-letnia mieszkanka pow. kościańskiego jadąc od strony centrum,  po przejechaniu ronda  nie zgodnie z kierunkiem ruchu, a następnie po wjechaniu w ul. Królowej Jadwigi uderzyła w drzwi  od strony kierowcy prawidłowo poruszającego się pojazdu m-ki Mercedes  E-220 kierowany przez 38-letniego mieszkańca pow. kościańskiego. W wyniku tego zdarzenia kierującą rowerem przewieziono do szpitala, gdzie wstępnie stwierdzono u niej ogólne potłuczenia. Teraz sprawę tą rozstrzygnie sąd.  

10 maja  2016r. - wtorek ok. 14.54 w Kościanie na ul. Północnej kierująy samochodem m-ki VW Transporter, 56-letni mieszkaniec pow. kościańskiego nie zachował właściwej odległości od poprzedzającego go pojazdu w wyniku czego uderzył w tył samochodu m-ki Ford Kuga kierowany przez 35-letniego mieszkańca pow. kościańskiego. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji drogowej został ukarany MKK.

Ok. godz.15.16 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w dniach od 06 do 09 maja 2016 roku nieznany sprawca uszkodził elementy przystani kajakowej w rejonie miejscowości Gryżyna. Zgłaszający wstępnie wartość uszkodzeń oszacowała na kwotę ok. 1000,-zł

9 maja 2016r. - poniedziałek ok. godz. 17.40 w Kościanie na ul. Północnej  kierująca samochodem m-ki Fiat Stilo mieszkanka pow. kościańskiego wymusiła pierwszeństwo przejazdu prawidłowo jadącej rowerem 60-letniej mieszkance pow. kościańskiego, doprowadzając do kolizji drogowej. Kierujące  były trzeźwe  Sprawczyni kolizji drogowej zostały ukarane MKK.

Ok. godz. 19.50 w Kościanie na ul. Surzyńskiego kierująca samochodem m-ki Opel Astra, 44-letnia mieszkanka pow. kościańskiego podczas skręcania na parking Banku PKP  nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierującemu rowerem 16-letniemu mieszkańcowi pow. kościańskiego, doprowadzając do kolizji drogowej. Kierujący byli trzeźwi. Sprawczyni kolizji drogowej została ukarana MKK.

8 maja 2016r. – niedziela, otrzymaliśmy zgłoszenie o włamaniu do pomieszczenia gospodarczego w Starej Przysiece Pierwszej. Sprawca dokonał kradzieży części zamiennych od maszyn. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę ponad 2000zł.

Ok godz. 13.20 w Racocie na ul. Kościańskiej kierująca Peugeotem 307CC, mieszkanka Poznania  nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji z Oplem Astrą prowadzonym przez mieszkańca Kościana. Kobieta została ukarana mandatem karnym.  

7 maja 2016r. – sobota, ok. godz. 9.40 w Kościanie na ul. Okrężnej, kierujący VW Golfem, 33-letni mieszkaniec Kościana w trakcie cofania doprowadził do kolizji z Oplem Zafirą prowadzoną przez 63-letniego mieszkańca Kościana. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Ok. godz. 13.50 w Piotrowie Pierwszym kierujący VW Passatem, 23-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu VW Passat i gdy ten zatrzymał się, żeby przepuścić inny pojazd wykonujący manewr skrętu, kierujący Passatem uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu, którym kierował 33-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.  

Ok. godz. 16.45 w Piechaninie kierujący Vw Jettą, 32-letni mieszkaniec Poznania nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu VW Golf, prowadzonego przez 21-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego i doprowadził do kolizji pojazdów. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

 

5 maja 2016r. – czwartek, otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży kilkudziesięciu. europalet  z terenu budowy domu jednorodzinnego w miejscowości na terenie gm. Czempiń. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 840zł.

Ok. godz. 11.45 w Kościanie na ul. Wrocławskiej kierująca Peugeotem 207, 46-letnia mieszkanka Kościana nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i doprowadziła do kolizji  z Kią Sportage prowadzoną przez 32-letnią mieszkankę Kościana.

4 maja 2016r. – środa, ok. godz. 8.10 w Kościanie na ul. Wyzwolenia kierujący Seatem Toledo, 34-letni mieszkaniec gm. Kościan nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z Hondą Accord prowadzoną przez 39-letniego mieszkańca Kościana. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Ok. godz. 14.00 w Kościanie na ul. Surzyńskiego kierujący Skodą Octavią, 39-letni mieszkaniec Poznania nie udzielił pierwszeństwa przejazdu w trakcie włączenia się do ruchu i doprowadził do kolizji z Daewoo Tico prowadzonym przez 20-letnią mieszkankę gm. Kościan.

Ok. godz. 16.10 na obwodnicy Kościana kierująca Citroenem Berlingo, 40-letnia mieszkanka woj. dolnośląskiego, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ja pojazdu i doprowadziła do kolizji  z Peugeotem Partnerem prowadzonym przez 54-letniego mieszkańca woj. opolskiego. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

3 maja 2016r., około godz. 3.00 na drodze Kościan-Racot zatrzymano do kontroli drogowej motorowerzystę, którym okazał się 31-letni mieszkaniec Kościana. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 2,44 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Kościanie.

2 maja 2016r., około godz. 11.50 w Czempiniu doszło do kolizji drogowej. Kierująca pojazdem m-ki Daewoo Matiz podczas manewru cofania uderzyła w zaparkowany pojazd m-ki Opel Astra. 45-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego została ukarana MKK.

ok. 11.55 w Kościanie kierujący pojazdem m-ki KIA Sorrento podczas manewru cofania uderzył w pojazd m-ki Fiat Seicento, który prowadziła mieszkanka gminy Kościan. Sprawca kolizji został ukarany MKK.

ok. 22.10 w Kiełczewie zatrzymano do kontroli drogowej rowerzystkę, 22-letnią mieszkankę gminy Śmigiel. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,92 promila. Sprawczynię wykroczenia ukarano MKK.

1 maja 2016r. – niedziela, ok. godz. 6.55 w Jerce patrol zatrzymał do kontroli drogowej 26-letniego mieszkańca Śremu kierującego Skodą Felicją. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,7 promila alkoholu w organizmie kierującego.

ok godz. 12.10 w Racocie na skrzyżowaniu ul. Kościańskiej z Kościuszki, 31-letnia mieszkanka Rawicza kierująca Toyotą Corollą nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu Renault Clio prowadzonemu przez 32-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego i doprowadziła do kolizji pojazdów. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

ok godz. 19.20 w Krzywiniu patol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego VW Golfem, 38-letniego mieszkańca gm. Krzywiń. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,9 promila alkoholu  w organizmie kierującego.

ok godz. 19.45 na drodze między miejscowościami Gryżyna-Nielęgowo kierujący Citroenem Xara, 45-letni mieszkaniec gm. Kościan stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie kierującego.