Akcja "Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie".. - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja "Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie"..

Data publikacji 18.04.2016

img_0866Policjanci z kościańskiej drogówki i Posterunku Policji w Śmiglu wspólnie z uczestnikami Grup Motocyklowych „STOP ŚMIERCI” i „WIND WOLVES” wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie”. W trakcie policyjnych kontroli, motocykliści apelowali do kierowców samochodów o spoglądanie w lusterka samochodowe.

W minioną sobotę (16 kwietnia br) na ul. Śmigielskiej w Kościanie oraz na ul. Północnej w Śmiglu odbyła się akcja „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”. Udział w ogólnopolskiej akcji wzięli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościanie i z Posterunku Policji w Śmiglu oraz uczestnicy Grupy Motocyklowej „STOP ŚMIERCI” z Kościana i „WIND WOLVES” ze Śmigla.

W trakcie tej akcji policjanci przeprowadzali kontrole drogowe kierowców samochodów. Motocykliści wręczali kierowcą naklejkę z hasłem promującą akcje i apelowali do nich o zwiększenie bezpieczeństwa na drodze, poprzez częstsze spoglądanie w lusterka samochodowe.  

Celem akcji było uwrażliwienie kierowców samochodów na mniej widocznych, niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy aby przed  wykonaniem jakiegokolwiek manewru należy zawsze spojrzeć w lusterko i upewnić się, czy w pobliżu nie znajduje się inny uczestnik ruchu drogowego. Bądźmy życzliwi i rozważni, a bezpieczeństwo na drodze zwiększy się.

img_0872img_0866img_0881

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img_0879 

    img_0883

 

img_0886