Sprawca rozboju zatrzymany - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Sprawca rozboju zatrzymany

Data publikacji 23.01.2018

W piątek po południu policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali na terenie województwa dolnośląskiego 47-letniego mężczyznę w związku z rozbojem, do którego doszło dzień wcześniej na terenie placówki bankowej w Kościanie. W poniedziałek (22.01.) Sąd Rejonowy w Kościanie aresztował zatrzymanego na trzy miesiące.

Do napadu doszło w czwartek przed godz. 15:00. Sprawca wszedł do placówki bankowej działającej na terenie Kościana. Następnie wyciągnął przedmiot przypominający broń palną i zażądał od pracownika banku wydania pieniędzy. Po zdobyciu pieniędzy, wyszedł i oddalił się w nieznanym kierunku.

Wytężone działania policjantów, oraz informacje przekazane przez mieszkańców Kościana doprowadziły do zatrzymania 47-latka. Analiza zebranego materiału dowodowego pozwoliła wytypować sprawcę napadu na oddział banku. Zaledwie dzień po popełnieniu przestępstwa, kryminalni zatrzymali mężczyznę na terenie województwa dolnośląskiego. Wpadł on w ręce kryminalnych na terenie prywatnej posesji.

Zabezpieczono również broń, którą sprawca wykorzystał w trakcie rozboju. Pistolet to rodzaj wiatrówki, która bardzo przypomina służbową broń wykorzystywaną przez funkcjonariuszy policji.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśniania. Wczoraj Sąd Rejonowy w Kościanie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztowania.

Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.