KPP Kościan

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas
Poznaj swoje prawa

Najczęściej czytane

 1. Poszukujemy zaginionej - aktualizacja

  Zaginiona 42-letnia mieszkanka Kościana została odnaleziona. Kobieta wróciła do domu cała i zdrowa.

 2. Z sądowym zakazem i promilami, kradzionym samochodem prosto w słup

  Długą listę zarzutów usłyszał wczoraj 26-letni mężczyzna, który w sobotni wieczór stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w przydrożny słup energetyczny. Mężczyzna prowadził dostawcze iveco w stanie nietrzeźwości i z sądowym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów. To jednak nie koniec przewinień mieszkańca powiatu siedleckiego.

 3. Poszukujemy zaginionych - aktualizacja

  Zaginione matka i córka zostały odnalezione. Są całe i zdrowe.

 4. Kierowco! Czerwone oznacza STOP!

  Każdy przedszkolak wie, że czerwone światło na sygnalizatorze oznacza STOP, zatrzymaj się! Niestety wielu dorosłych uczestników ruchu zapomina o tej zasadzie, narażając swoje zdrowie i życie. W ciągu kilku ostatnich dni otrzymaliśmy zgłoszenia, które dotyczyły kierowców wjeżdżających na przejazd kolejowy gdy sygnalizacja już zaczęła ostrzegać o zbliżającym się pociągu. Kierujący pojazdami kontynuowali jazdę nawet gdy zapory zaczęły się opuszczać.

 5. Przekazanie nowego sprzętu policjantom

  Dzisiaj w sali konferencyjnej naszej komendy Burmistrz Miasta Kościana Piotr Ruszkiewicz przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji insp. Andrzeja Zakrzewskiego nowe wyposażenie dla policjantów ruchu drogowego i prewencji.

 6. „Oblicza Handlu Ludźmi” - spotkanie w PCPR

  W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościanie odbyło się spotkanie poświęcone handlowi ludźmi. Już od kilku tygodni w holu głównym PCPR można oglądać wystawę „Oblicza handlu ludźmi”, która przedstawia prawdziwe historie współczesnego handlu ludźmi oraz informacje dla osób pokrzywdzonych oraz poszukujących pomocy.

 7. KOMUNIKAT - znalezione pieniądze!

  9 lutego 2018 roku do Posterunku Policji w Czempiniu zgłosił się mężczyzna, który poinformował, iż w rejonie ulicy Kościańskie Przedmieście w Czempiniu, w godzinach przedpołudniowych znalazł pieniądze. Gotówka została zabezpieczona, a następnie przekazana do Biura Rzeczy Znalezionych w Kościanie przy ul. Gostyńskiej, skąd właściciel zguby może ją odebrać. Znalazcy gratulujemy wzorowej postawy!

 8. Powiatowe obchody Święta Policji

  W tym roku przypada 99 rocznica powstania Policji Państwowej. W miniony piątek funkcjonariusze z naszej jednostki obchodzi swoje święto. Uroczysta zbiórka była okazją do wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W trakcie uroczystości policjanci i osoby na co dzień współpracujące z naszą jednostką otrzymały odznaczenia.

 9. Święto Policji 2016

 10. Sprawdził stan trzeźwości i odjechał

  Ułańska fantazja cechuje nasz naród. Przekonali się o tym wczoraj funkcjonariusze z naszej komendy. Z pewnością na długo zapamiętają wyczyn 41-letniego mężczyzny, który zgłosił się na komendę, żeby sprawdzić stan trzeźwości. Wszystko byłoby w najlepszym porządku gdyby nie to co zrobił po wyjściu z budynku.