KPP Kościan

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas

Najczęściej czytane

 1. Wprowadzał do sprzedaży podrobione towary

  W środę (18.04) policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który oferował do sprzedaży podrobioną odzież znanych marek. Podrobioną odzież sprzedawał na lokalnych bazarach. Ceny sprzedawanych rzeczy były bardzo atrakcyjne w stosunku do kwot, które należałoby zapłacić za oryginalne produkty. Zatrzymany usłyszał już policyjne zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

 2. Zadania priorytetowe dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie

  Dzielnicowi, to policjanci, którzy opiekują się małymi społecznościami. Dobra znajomość problemów z którymi borykają się mieszkańcy z rejonu służbowego jest bardzo istotna w pracy policjanta pierwszego kontaktu. Każdy dzielnicowy zdiagnozował na podległym sobie terenie problem (np. źle parkujące pojazdy, osoby spożywające alkohol w miejsca objętych zakazem, itp), który w ramach swoich uprawnień i obowiązków będzie starać się rozwiązać w ciągu najbliższego półrocza. Powodzenie tego przedsięwzięcia zależy w znacznej mierze od mieszkańców, którzy mogą dzielnicowemu przekazywać swoje spostrzeżenia i uwagi.

 3. Zaginiony mężczyzna odnaleziony

  Dziękujemy za liczne sygnały dotyczące prawdopodobnego miejsca pobytu zaginionego 52-letniego mieszkańca Kościana. Wczoraj mężczyzna skontaktował się z rodziną. Jest cały i zdrowy.

 4. Debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

  15 maja 2018 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Kościanie odbyła się debata społeczna Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, poświęcona poprawie bezpieczeństwa w okresie sezonu letniego na terenie powiatu kościańskiego.

 5. Podsumowanie długiego weekendu na drogach powiatu

  Zakończył się długi weekend. Nad bezpieczeństwem podróżujących pod drogach powiatu od piątku 27 kwietnia do 6 maja każdego dnia czuwali policjanci ruchu drogowego. Łącznie w trakcie długiego weekendu bezpieczeństwa na drogach pilnowało 74 funkcjonariuszy. Mimo wielu informacji przekazywanych w mediach, część kierowców nadal podchodzi z dużym dystansem do przestrzegania przepisów.

 6. Kierowco uważaj na drodze!

  Chwila nieuwagi podczas prowadzenia pojazdu może zakończyć się tragicznie. Pamiętać o tym musi każdy uczestnik ruchu. Nawet niegroźna kolizja powoduje stres i opóźnia nasze dotarcie do celu. To również straty materialne i brak pojazdu na czas jego naprawy. W piątek w ciągu kilku godzin na odcinku drogi krajowej nr 5 przechodzącej przez powiat kościański doszło do czterech kolizji, które spowodowały duże utrudnienia w ruchu.

 7. Z Pudełkiem Życia Bezpieczniej

  Kierownik Rewiru Dzielnicowych w Kościanie przeprowadził prelekcję dla uczestników konferencji pt. „Z Pudełkiem Życia Bezpieczniej”, która obyła się w środę (25.04.) w auli Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kościanie. Wystąpienie policjanta było jednym z bloków tematycznych konferencji zorganizowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie na rzecz osób przewlekle chorych, starszych i samotnych.

 8. Święto Policji

  21 lipca 2017 roku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji "Święta Policji" policjantów KPP w Kościanie. Udział w niej wziął przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu,Starosta Kościański, przedstawiciele władz samorządowych oraz zaprzyjaźnionych instytucji. Z okazji 98 rocznicy utworzenia Policji policjanci naszej jednostki, a także osoby współpracujące na co dzień z naszą formacją zostali uhonorowani odznaczeniami, awansami i wyróżnieniami.

 9. Trwa XI edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”

  Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów.

 10. Awanse wśród policji