KPP Kościan

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas
Poznaj swoje prawa

Najczęściej czytane

 1. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

  W ostatni weekend dzielnicowy wraz z policjantem Wydziału Prewencji KPP w Kościanie na letnisku w Nowym Dębcu przeprowadzili działania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

 2. Najlepsze policyjne patrole nagrodzone - policjanci z Kościana na podium

  W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom zawodów policjantów prewencji „Patrol Roku 2018”. Wojewoda Wielkopolski Pan Zbigniew Hoffmann, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster i przedstawiciele NSZZ Policji wręczyli laureatom konkursu nagrody i życzyli sukcesów w ogólnopolskim finale. Garnizon Wielkopolski w finale, będą reprezentować funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Śremie i Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

 3. Troszkę za długi ładunek?

  Mandat karny i zakaz dalszej jazdy to efekt kontroli drogowej, którą przeprowadzili policjanci ruchu drogowego wczoraj na drodze krajowej nr 5. Policjantów w osłupienie wprawił widok ciężarowego MAN-a przewożącego rury, które były tak długie, że ocierały o jezdnię.

 4. Holenderscy policjanci przestrzegali młodzież

  Wczoraj (14.06.) w Kościańskim Ośrodku Kultury młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych spotkała się z funkcjonariuszami holenderskiej Policji. Akcję „Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa – praca w Holandii” organizuje od kilku lat Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji wspólnie z holenderską Policją. Celem spotkania było zwiększenie świadomości wśród osób planujących wyjazd w celach zarobkowych do Holandii i uświadomienie zagrożeń związanych z handlem ludźmi.

 5. Ewakuacja i saperzy Krzywiniu

  Policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego zabezpieczyli wczoraj w Krzywiniu miejsce wykopania pocisku lub bomby z czasów II wojny światowej. Z pobliskich domów ewakuowano mieszkańców i zamknięto pobliski park.

 6. Włamywacz usłyszał zarzuty

  We wtorek (19.06) 32-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego usłyszał kilka zarzutów popełnienia przestępstw przeciwko mieniu. Ustalenia kryminalnych doprowadziły do zatrzymania sprawcy, po ostatnim usiłowaniu włamania na terenie Kościana. Mężczyzna dokonywał przestępstw na terenie osiedli budowanych domów jednorodzinnych. Wybierał niezamieszkałe budynki, które były w końcowej fazie budowy.

 7. Policjant z Kościana najlepszy w województwie

  Najlepsi policjanci ruchu drogowego z całego województwa wielkopolskiego zmierzyli się w Wielkopolskim Finale Wojewódzkim XXXI Ogólnopolskiego Konkursu „POLICJANT RUCHU DROGOWEGO”. Konkurs pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego odbył się 7 czerwca br. w Swarzędzu. Organizatorami byli Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Swarzędz. Wygrał kolega z naszej jednostki - mł. asp. Hubert Stelmaszyk.

 8. KGP - Mniej przestępstw, wysokie poczucie bezpieczeństwa Polaków - podsumowanie I półrocza 2018 roku

  Mniej przestępstw kryminalnych, w tym kradzieży, rozbojów czy uszkodzenia mienia. Wysokie poczucie bezpieczeństwa - 86% Polaków uważa, że w Polsce czuje się bezpiecznie, a aż 93% deklaruje, że w okolicy, gdzie zamieszkuje jest bezpiecznie. Komenda Główna Policji podsumowała pierwsze półrocze 2018 roku w zakresie przestępczości szczególnie dokuczliwej dla osób, które zazwyczaj nie mają do czynienia z przestępczością zorganizowaną czy gospodarczą, a znacznie częściej spotykają się z przestępczością tzw. pospolitą. W minionym półroczu, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, odnotowano spadek przestępczości, w tym przestępstw szczególnie społecznie uciążliwych, przy jednoczesnym wzroście ich wykrywalności. To także codzienna, ciężka praca funkcjonariuszy i pracowników Policji na rzecz obywateli.

 9. Ukradł pieniądze koledze z pracy – został zatrzymany

  Kryminalni zatrzymali 20-letniego mieszkańca gm. Kościan, który z samochodu współpracownika ukradł 1100zł. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na terenie firmy działającej w Kościanie. Mężczyzna przyznał się do otwarcia pojazdu i kradzieży pozostawionych we wnętrzu pieniędzy.

 10. Ostrzegamy! Dopalacze to śmiertelne zagrożenie!

  W ostatnich dniach odnotowano kilkanaście przypadków hospitalizacji osób, których stan wskazywał na zażycie groźnych dla zdrowia i życia substancji, tzw. dopalaczy. Policjanci ostrzegają: ich producenci i sprzedawcy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedaż najczęściej jest dokonywana poprzez sieć internetową. Apelujemy – nie kupuj i nie próbuj zażywać jakichkolwiek substancji nieznanego pochodzenia. To po prostu grozi śmiercią.