KPP Kościan

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas

Najczęściej czytane

 1. A Ty jak przewozisz swoje dziecko?

  W środę i czwartek policjanci ruchu drogowego sprawdzali pod dwoma kościańskimi przedszkolami, jak rodzice przewożą swoje pociechy w samochodach. Funkcjonariusze kontrolowali, czy dzieci siedzą w fotelikach i mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

 2. Trwa XI edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”

  Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów.

 3. Patrz i słuchaj – bądź bezpieczny

  Wczoraj (25.03.) wspólnie z kolegami z Państwowej Straży Pożarnej zorganizowaliśmy festyn pod nazwą „Patrz i słuchaj – bądź bezpieczny”, którego celem było zwrócenie uwagi na szeroko rozumiane bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Na osoby, które zdecydowały się odwiedzić strażaków i policjantów czekało wiele atrakcji. Chętni mogli oddać również krew w krwiobusie Poznańskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”.

 4. Bezpieczne ferie 2018

  Już od najbliższego poniedziałku uczniowie z kilku województw rozpoczną szkolne ferie. Dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, to czas relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Dla ich opiekunów to czas szczególnego zainteresowania się warunkami bezpieczeństwa podczas tego wypoczynku. Co prawda województwo wielkopolskie musi poczekać na odpoczynek prawie miesiąc, ale już dzisiaj warto pomyśleć o swoim bezpieczeństwie.

 5. Życzenia Wielkanocne Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie

 6. Awanse wśród policji

 7. Spotkanie na Uniwersytecie

  Wczoraj policjanci z Wydziału Prewencji wzięli udział w spotkaniu z uczestnikami Kościańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W trakcie wykładu dla słuchaczy, funkcjonariusze przedstawili garść porad, jak bronić się przed oszustami wykorzystującymi ludzką życzliwość.

 8. Dzień Bezpiecznego Internetu

  We wtorek (06.02.) osoby robiące zakupy w jednym z kościańskich marketów mogły porozmawiać z policjantami na temat zagrożeń związanych z siecią Internet. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach projektu „Dwie strony sieci”. Chcieliśmy ten sposób dotrzeć nie tylko do szkolnej młodzieży, ale do do szerszego grona mieszkańców powiatu kościańskiego.

 9. Polska Policja Dziś

  Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Z okazji tegorocznego święta Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji przygotowało film ukazujący pracę funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania. To i tak jedynie fragment szerokiego wachlarza zadań, jednak oddziałujący na wyobraźnię lepiej, niż tysiąc słów.

 10. „Kręci Mnie Bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Nowa akcja MSWiA i Policji

  Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” zaprojektowana została przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych. Jest ona elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.