KPP Kościan

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas
Poznaj swoje prawa

Najczęściej czytane

 1. #GaszynChallenge w KPP w Kościanie

  Policjanci z naszej jednostki przyjęli wyzwanie i włączyli w akcję, która ogarnęła cały kraj. Chcemy dołożyć małą cegiełkę do pomocy małej Sandrze z Kalisza. Na placu za nasza komendą wykonaliśmy 10 pompek, na czele z Naczelnikiem Wydziału Prewencji - nadkom. Konradem Stróżyńskim.

 2. Pies czeka na właściciela

  Dzisiaj około godz. 13:30 w rejonie ronda w Kiełczewie po jezdni biegał pies. Zagrażał sobie oraz uczestnikom ruchu drogowego, którzy próbowali go ominąć. Jeszcze dzisiaj zostanie on przekazany do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gaju. Jeśli rozpoznajesz swojego czworonożnego przyjaciela, to skontaktuj się ze schroniskiem w Gaju.

 3. Poszukujemy sprawców kradzieży

  Wydział Kryminalny KPP w Kościanie prowadzi postępowanie dotyczące kradzieży rożnego rodzaju kosmetyków, do której doszło w sklepie przy Al. Kościuszki w Kościanie. Osoby rozpoznające widocznych na zdjęciach mężczyzn prosimy o kontakt z naszą jednostką

 4. KWP - Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę, to znaczy, że i Ty możesz zostać policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 5. Warto reagować

  Policyjne statystyki praktycznie każdego dnia odnotowują zatrzymanie kierowcy, który zdecydował się prowadzić pojazd na „podwójnym gazie”. Niestety nadal nie brakuje osób, które zagrażają w ten sposób sobie i innym użytkownikom dróg. W tej smutnej wiadomości jest jednak światełko w tunelu. To świadkowie, którzy postanowili reagować i poinformowali nas o niebezpiecznych wyczynach pijanych kierowców.

 6. Powiatowe obchody Święta Policji

  W tym roku przypada 99 rocznica powstania Policji Państwowej. W miniony piątek funkcjonariusze z naszej jednostki obchodzi swoje święto. Uroczysta zbiórka była okazją do wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W trakcie uroczystości policjanci i osoby na co dzień współpracujące z naszą jednostką otrzymały odznaczenia.

 7. Zwróć uwagę co wyrzucasz do pojemnika na śmieci

  W ostatnim czasie na terenie Kościańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zamontowano monitoring, który obejmuje swoim zasięgiem miejsca składowania odpadów. Wystarczyło kilka dni jego funkcjonowania, żeby zarejestrował działania mieszkańców Kościana niezgodne z obowiązującymi przepisami.

 8. Zatrzymany sprawca uszkodzenia samochodów

  Zarzuty włamania oraz uszkodzenia mienia usłyszał 48-letni mieszkaniec gm. Śmigiel zatrzymany przez policjantów z naszej komendy. Do przestępstwa doszło w poniedziałek na terenie Śmigla. Dzień po zgłoszeniu w policyjnej celi na zarzuty czekał zatrzymany mężczyzna.

 9. Dwie kontrole i dwóch zatrzymanych

  Zarzuty posiadania narkotyków usłyszało dwóch mieszkańców powiatu kościańskiego. Mężczyźni wpadli podczas kontroli, które przeprowadzili policjanci z naszej komendy. Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

 10. „Przez pryzmat historii do dzisiejszych czasów”

  W 2019 roku obchodzimy 100 rocznicę powołania Policji Państwowej. To dla nas czas refleksji nad formacją oraz moment na sięgnięcie do jej korzeni. Z tej okazji w kościańskiej komendzie odbyła się debata społeczna. Została również otwarta wystawa poświęcona naszej formacji z okresu 20-lecia międzywojennego.