KPP Kościan

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas

Najczęściej czytane

 1. Życzenia Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie

 2. Zatrzymani podczas transakcji narkotykowej

  Pod koniec listopada kryminalni z naszej komendy zatrzymali trzech mieszkańców powiatu kościańskiego podczas zawierania transakcji narkotykowej. Mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni wizytą funkcjonariuszy w domu jednego z nich. Wobec dwóch zatrzymanych Sąd Rejonowy w Kościanie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 3. Podsumowanie świątecznego weekendu

  Dobiegł końca ostatni świąteczny weekend 2017r. Od piątku do dzisiejszego poranka policjanci przeprowadzili blisko pięćdziesiąt interwencji. Odnotowaliśmy również kilka zdarzeń na drogach powiatu w których ucierpiały osoby podróżujące pojazdami.

 4. Wspólne kontrole służb pomocowych

  Temperatura powietrza jest coraz niższa. Zwłaszcza nocne przymrozki są bardzo dokuczliwe dla osób, które nie mają dachu nad głową, bądź nocują w nieogrzewanych pomieszczeniach. Policjanci wspólnie z przedstawicielami innych służb już od kilku tygodni prowadzą wspólne kontrole miejsc, w których przebywają osoby bezdomne.

 5. Do szpitala na „podwójnym gazie”

  Z pewnością o szczęśliwym początku roku nie może mówić 45-letnia mieszkanka Kościana. Kobieta w noworoczny poranek przyjechała samochodem do szpitala odebrać członka rodziny, który trafił tam w Sylwestra. Pani również wymagała troski, ale w jej przypadku, interwencja szpitalnego personelu oraz policjantów zakończyła odebraniem prawa jazdy.

 6. Turniej dla Patrycji

  W sobotę (09.12.) w hali sportowej przy ZSP im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie rozegrano turniej charytatywny piłki nożnej "Piłkarze Dzieciom". Pierwszy raz został on rozegrany w Kościanie. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie dziewczyny chorującej na chłoniaka.

 7. Sylwester już wkrótce. Zadbaj o bezpieczeństwo.

  Przed nami noc sylwestrowa, kojarząca się przede wszystkim z zabawą i radością. Niech beztroska, czy niebezpieczna zabawa, nie zepsują nam tak długo wyczekiwanej nocy! Nie ryzykujmy i powitajmy w pełnym zdrowiu Nowy Rok! Apelujemy o rozwagę w trakcie używania fajerwerków.

 8. Akcja "Błysk"

  Na terenie całej Wielkopolski rusza dzisiaj akcja "Błysk", która potrwa do 23 grudnia. Jej celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

 9. Reprezentacja KPP w Kościanie na podium

  Drużyna KPP w Kościanie zajęła trzecie miejsce w turnieju halowej piłki nożnej, który odbył się w sobotę (2.12.) na sali sportowej w Borowie. W drużynie policjantów zagrał najlepszy zawodnik turnieju, ale to tym później.

 10. Zmiana organizacji ruchu na terenie Kościana

  Za kilka dni w Kościanie zostanie zamknięty przejazd kolejowy na ul. Młyńskiej. W związku z tym nastąpią poważne zmiany w organizacji ruchu kołowego na terenie miasta.