KPP Kościan

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas
Poznaj swoje prawa

Najczęściej czytane

 1. Spotkanie przed sezonem zimowym

  Wczoraj (14.11.) w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Kościanie odbyło się spotkanie służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu kościańskiego w trakcie zbliżającego się dużymi krokami sezony zimowego. Na sali zgromadzili się przedstawiciele wszystkich służb i instytucji, które w okresie zimowym dbają o bezpieczeństwo mieszkańców.

 2. Poszukujemy zaginionej Aleksandry Kobierskiej

  Poszukujemy zaginionej Aleksandry Kobierskiej. Dziewczyna oddaliła się w sobotę (04.08) przed południem z ośrodka wypoczynkowego w Nowym Dębcu. Dziewczyna ma 15 lat. Rysopis zaginionej: 170 cm wzrostu, włosy długie blond, trądzik na twarzy, jasna karnacja. W dniu zaginięcia dziewczyna była ubrana w krótkie spodenki w czerwone kwiatki, bluza koloru niebieskiego. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionej Aleksandry Kobierskiej można przekazywać przez całą dobę do jednostki Policji w Kościanie na nr telefonu 65 5116 211 lub 997.

 3. Staranował barierki ochronne i zatrzymał się przy tarasie przydrożnego lokalu

  Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 54-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego który w niedzielny wieczór został zatrzymany w Głuchowie. Kierowca wcześniej stracił panowanie nad prowadzonym ciągnikiem siodłowym z naczepą, zjechał z drogi na chodnik, uszkadzając barierki ochronne. Jazdę zakończył na parkingu przed lokalem gastronomicznym mieszczącym się przy tej ulicy. Na szczęście w chwili zdarzenia na chodniku nie było żadnej osoby.

 4. Powiatowe obchody Święta Policji

  W tym roku przypada 99 rocznica powstania Policji Państwowej. W miniony piątek funkcjonariusze z naszej jednostki obchodzi swoje święto. Uroczysta zbiórka była okazją do wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W trakcie uroczystości policjanci i osoby na co dzień współpracujące z naszą jednostką otrzymały odznaczenia.

 5. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie kontynuują realizację zdań priorytetowych

  W maju 2018r. informowaliśmy o zadaniach priorytetowych wszystkich dzielnicowych pracujących w strukturze KPP w Kościanie. Część zamierzeń udało się zrealizować, pozostałe są kontynuowane. Przypominamy, że każdy dzielnicowy zdiagnozował na podległym sobie terenie problem (np. źle parkujące pojazdy, osoby spożywające alkohol w miejsca objętych zakazem, itp.), który w ramach swoich uprawnień i obowiązków starał się rozwiązać w ciągu sześciu miesięcy.

 6. Odpowiedzą za uszkodzenie pojazdu

  Do 5 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom Kościana, którzy zniszczyli wnętrze Seata zaparkowanego na ul. Okrężnej w Kościanie. Mężczyźni usłyszeli już policyjne zarzuty. Do ich ustalenia i zatrzymania bardzo przyczynił się jeden ze sprawców.

 7. Awanse wśród policji

 8. Uwaga mrozy! Pomagajmy!

  Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa i czeka nas kilka mroźnych dni. Będzie to ciężki czas dla osób, które nie mają schronienia nad głową. Policjanci w trakcie służby sprawdzają miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. Apelujemy do wszystkich mieszkańców, żeby również nie przechodzili obojętnie obok osób potrzebujących pomocy. W sytuacjach, gdy zauważymy, że czyjeś życie może być zagrożone, poinformujmy o tym służby ratunkowe.

 9. KWP - Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę, to znaczy, że i Ty możesz zostać policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 10. Motopiknik – też tam byliśmy

  Wczoraj (20.08) na parkingu przy kościańskim basenie odbył się kolejny motopiknik, który zgromadził rzesze miłośników motoryzacji. Również policjanci z naszej komendy mieli swój udział w przebiegu tego wydarzenia.