KPP Kościan

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas

Najczęściej czytane

 1. Święto Policji

  21 lipca 2017 roku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji "Święta Policji" policjantów KPP w Kościanie. Udział w niej wziął przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu,Starosta Kościański, przedstawiciele władz samorządowych oraz zaprzyjaźnionych instytucji. Z okazji 98 rocznicy utworzenia Policji policjanci naszej jednostki, a także osoby współpracujące na co dzień z naszą formacją zostali uhonorowani odznaczeniami, awansami i wyróżnieniami.

 2. Rozpoznajesz tego mężczyznę, zadzwoń

  Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa przy sprzedaży sprzętu komputerowego. Mężczyzna ten podawał się za osobę, która posiada liczne znajomości w instytucjach samorządowych i oferował pomoc w zakupie komputera, pobierając opłatę w wysokości 400 złotych za komputer, który jak twierdził wart jest kilka tysięcy złotych. W wyniku podjętych działań uzyskano wizerunek mężczyzny, mogącego mieć związek z prowadzonym postępowaniem. Osoby, które rozpoznają na zdjęciach mężczyznę, proszone są o kontakt pod tel. 516-907-605 lub z dyżurnym naszej komendy pod numerem 997.

 3. Zachęcamy do korzystania z ulepszonej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - video

  Już kilkanaście miesięcy funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej poznaliśmy oczekiwania użytkowników-internautów. Aplikacja stworzona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, udostępniona do obsługi przez policję, zwiększyła swoją funkcjonalność.

 4. Najlepszy policjant Ruchu Drogowego 2017

  Już po raz trzydziesty policjanci z Wielkopolski rywalizowali - tym razem w Swarzędzu, o tytuł „Policjanta Ruchu Drogowego Roku 2017”. Funkcjonariusze którzy zwyciężyli w wielkopolskich eliminacjach - najlepsi w testach wiedzy, strzelaniu, kierowaniu ruchem, jeździe na motocyklu i samochodem, będą reprezentować województwo podczas krajowego finału w Legionowie. W tym roku bezkonkurencyjny okazał się mł. asp. Hubert Stelmaszyk z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

 5. Włamywacz z działek zatrzymany

  Kościańscy kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do altan na terenie ogródków działkowych w Kościanie.

 6. Bezpieczne prace polowe

  Prace w rolnictwie to ciężkie i niejednokrotnie niebezpieczne zajęcia. W gospodarstwie używa się specjalistycznych narzędzi i maszyn, które nie zawsze są sprawne technicznie. Często obsługują je osoby nieprzygotowane. W okresie wakacji w pracach polowych często pomagają dzieci. By przestrzec przed zagrożeniami kościańscy policjanci przeprowadzają akcje profilaktyczne.

 7. Kolejne działania „Prędkość”- podsumowanie

  W dniach 14-16 lipca kościańscy policjanci wzięli udział w krajowych działaniach „Prędkość”. Celem mundurowych było zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez wyeliminowanie z ruchu kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

 8. Policja poszukuje świadków zdarzenia

  17 lipca 2017 roku około godz. 10.00 w Kościanie na skrzyżowaniu drogi K-5 z ul. Sierakowskiego doszło do zderzenia pojazdów: Citroena Berlingo z zestawem ciężarowym m-ki DAF. Kierująca Citroenem trafiła do szpitala. Postępowanie mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kościanie. W związku z tym prosimy o kontakt bezpośrednich świadków tego zdarzenia z policjantem prowadzącym postępowanie pod numerem telefonu 655116286, bądź z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Kościanie pod numerem tel. 655116200, bądź 997.

 9. Pomogli bezpiecznie dojechać do szpitala

  Policjanci z naszej drogówki pomogli dotrzeć do szpitala 27-letniej kobiecie, która miała problemy z oddychaniem i traciła przytomność. Na sygnałach przeprowadzili samochód, wiozący potrzebującą pomocy do szpitala w Kościanie.

 10. Bezpieczne prace polowe – akcja profilaktyczna na targowisku w Śmiglu

  W środę policjanci z Posterunku Policji w Śmiglu wraz z profilaktykiem przeprowadzili akcję „Bezpieczne prace polowe” na targowisku w Śmiglu.