KPP Kościan

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Awanse na wyższe stanowiska służbowe

  Dzisiaj (16.03.) podczas uroczystej zbiórki czterech dzielnicowych z naszej jednostki otrzymało mianowania na wyższe stanowiska służbowe.

 2. Sezon motocyklowy rozpoczęty

  Ciepła aura sprawiła, że właściciele motocykli tłumnie wyjechali na drogi swoimi jednośladami. Zwłaszcza w miniony weekend można było zauważyć więcej motocykli na drogach. Kierujący samochodami i motocyklami muszą przyzwyczaić się do wspólnej obecności na drodze. Również policjanci drogówki rozpoczęli pełnić służby na motocyklach w celu zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 3. Zatrzymani podczas podziału łupów

  Patrol prewencji zatrzymał dwóch mężczyzn, w momencie, gdy dzielili się łupami chwilę po włamaniu do kiosku. Do przestępstwa doszło 21 marca około godz. 19:15 przy jednej z głównych ulic Kościana. Sprawcy przestępstwa już usłyszeli zarzuty.

 4. Odpowie za kradzież akumulatorów

  Od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi 57-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu na początku marca za kradzież akumulatorów z terenu warsztatu samochodowego. Do kradzieży doszło w grudniu 2015r.

 5. Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach powiatu

  Na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania 19-letni mieszkaniec gm. Kościan, który w terenie zabudowanym jadąc motocyklem, przekroczył prędkość o 81km/h. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj na ul. Gostyńskiej w Kościanie. Poniżej podajemy więcej informacji dotyczących bezpieczeństwa na drogach powiatu.

 6. Dzielnicowy bliżej nas

  W MSWiA powstał program „Dzielnicowy bliżej nas”, którego celem jest wzmocnienie roli dzielnicowego w społeczności lokalnej. Twórcom programu zależy również na tym, żeby policjanci byli bliżej obywateli, żeby znali ich problemy i mieli lepsze rozeznanie dotyczące zagrożeń w swoim rejonie służbowym.

 7. Sprawcy zniszczenia nagrobków zatrzymani

  Kryminalni z Kościana wspólnie z policjantami z Posterunku Policji w Krzywiniu ustalili i zatrzymali dwóch sprawców uszkodzenia nagrobków na cmentarzu w Krzywiniu. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty.

 8. BIAŁO-CZERWONA. Poradnik

  Jak ustawić flagi narodowe na masztach, drzewcach i proporczykach. Czym jest flaga, bandera, banner, a czym barwy narodowe. Czy zawsze barwy państwowe mają pierwszeństwo i jak rozmieścić flagi województw i powiatów, aby nie popełnić błędu. Na te i wiele innych pytań w prosty i przystępny sposób odpowiada poradnik wydany przez MSWiA we współpracy z Biurem Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.

 9. Życzenia z okazji "Dnia Kobiet"

  Z okazji "Dnia Kobiet" wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń, zadowolenia, dużo szczęścia i uśmiechu oraz wiele radości życzy Komendant Powiatowy Policji w Kościanie wraz z policjantami i pracownikami

 10. Szkolenie o szkodliwości palenia

  W piątek 3 marca 2017r. pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kościanie przeprowadzili szkolenie w ramach rządowego Programu Ograniczenia Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce. Spotkanie skierowane było do policjantów i pracowników cywilnych naszej komendy.