KPP Kościan

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas

Najczęściej czytane

 1. Nowa siedziba Posterunku Policji w Krzywiniu

  Wczoraj (15.11.) w Krzywiniu uroczyście otwarto Centrum Usług Społecznych, skupiające w jednym miejscu kilka instytucji działających na rzecz społeczności lokalnej. Nową siedzibę zyskali również policjanci w Posterunku w Krzywiniu.

 2. Z promilami na skradzionych kołach

  W sobotę około godz. 9:50 w Kiełczewie kierujący Oplem Astrą, 28-letni mieszkaniec gm. Kościan spowodował kolizję z Renault Clio. Byłaby to kolizja jak wiele innych obsługiwanych przez funkcjonariuszy każdego dnia. To jednak nie koniec długiej listy przewinień sprawcy zdarzenia.

 3. Reprezentacja KPP w Kościanie na podium

  Drużyna KPP w Kościanie zajęła trzecie miejsce w turnieju halowej piłki nożnej, który odbył się w sobotę (2.12.) na sali sportowej w Borowie. W drużynie policjantów zagrał najlepszy zawodnik turnieju, ale to tym później.

 4. Nietrzeźwy zmienił nietrzeźwego – dwóch zatrzymanych kierowców w jednym samochodzie

  O tym że pomysłowość ludzka nie zna granic przekonali się policjanci z Krzywinia we wtorkowy wieczór. Funkcjonariusze około 22:40 otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy poruszającego się VW Transporterem. Gdy zauważyli znanego im mężczyznę za kierownicą wskazanego pojazdu, podjęli próbę zatrzymania. Kierowca jednak zaczął uciekać przed radiowozem. Po krótkim pościgu i zatrzymaniu samochodu, za kierownicą siedział już inny kierowca.

 5. Dostarczał kosmetyki a kradł inny asortyment

  Za kradzież mienia o łącznej wartości ponad 1700zł odpowie 39-letni mieszkaniec Poznania zatrzymany w miniony piątek przez naszych kryminalnych. Dostarczając towar do obiektu handlowego, z półek na zapleczu zabierał inny asortyment.

 6. Zabezpieczenie XIII Międzynarodowego Kościańskiego Półmaratonu

  W niedzielę (05.11) ulicami Kościana odbył się XIII Półmaraton. Nad bezpieczeństwem uczestników oraz osób poruszających się po mieście czuwało kilkudziesięciu funkcjonariuszy z naszej jednostki.

 7. Okradli swojego pracodawcę

  Kryminalni z naszej komendy zatrzymali trzech mieszkańców powiatu kościańskiego, którzy w połowie listopada b.r. z terenu firmy zajmującej się skupem i przetwórstwem pieczarek dokonali kradzieży skrzyniopalet o łącznej wartości ponad 8000zł.

 8. Zmiana organizacji ruchu na terenie Kościana

  Za kilka dni w Kościanie zostanie zamknięty przejazd kolejowy na ul. Młyńskiej. W związku z tym nastąpią poważne zmiany w organizacji ruchu kołowego na terenie miasta.

 9. Polska Policja Dziś

  Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Z okazji tegorocznego święta Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji przygotowało film ukazujący pracę funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania. To i tak jedynie fragment szerokiego wachlarza zadań, jednak oddziałujący na wyobraźnię lepiej, niż tysiąc słów.

 10. Otwarta strażnica – też tam byliśmy

  W minioną niedzielę przyłączyliśmy się do akcji prowadzonej przez kolegów z Państwowej Straży Pożarnej „Otwarta strażnica”. Każdy chętny odwiedzając siedzibę Straży mógł znaleźć coś dla siebie.