KPP Kościan

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas

Najczęściej czytane

 1. A Ty jak przewozisz swoje dziecko?

  W środę i czwartek policjanci ruchu drogowego sprawdzali pod dwoma kościańskimi przedszkolami, jak rodzice przewożą swoje pociechy w samochodach. Funkcjonariusze kontrolowali, czy dzieci siedzą w fotelikach i mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

 2. Wprowadzał do sprzedaży podrobione towary

  W środę (18.04) policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który oferował do sprzedaży podrobioną odzież znanych marek. Podrobioną odzież sprzedawał na lokalnych bazarach. Ceny sprzedawanych rzeczy były bardzo atrakcyjne w stosunku do kwot, które należałoby zapłacić za oryginalne produkty. Zatrzymany usłyszał już policyjne zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

 3. Trwa XI edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”

  Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów.

 4. Awanse wśród policji

 5. Bezpieczne ferie 2018

  Już od najbliższego poniedziałku uczniowie z kilku województw rozpoczną szkolne ferie. Dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, to czas relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Dla ich opiekunów to czas szczególnego zainteresowania się warunkami bezpieczeństwa podczas tego wypoczynku. Co prawda województwo wielkopolskie musi poczekać na odpoczynek prawie miesiąc, ale już dzisiaj warto pomyśleć o swoim bezpieczeństwie.

 6. Życzenia Wielkanocne Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie

 7. Patrz i słuchaj – bądź bezpieczny

  Wczoraj (25.03.) wspólnie z kolegami z Państwowej Straży Pożarnej zorganizowaliśmy festyn pod nazwą „Patrz i słuchaj – bądź bezpieczny”, którego celem było zwrócenie uwagi na szeroko rozumiane bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Na osoby, które zdecydowały się odwiedzić strażaków i policjantów czekało wiele atrakcji. Chętni mogli oddać również krew w krwiobusie Poznańskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”.

 8. Polska Policja Dziś

  Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Z okazji tegorocznego święta Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji przygotowało film ukazujący pracę funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania. To i tak jedynie fragment szerokiego wachlarza zadań, jednak oddziałujący na wyobraźnię lepiej, niż tysiąc słów.

 9. Dzień Bezpiecznego Internetu

  We wtorek (06.02.) osoby robiące zakupy w jednym z kościańskich marketów mogły porozmawiać z policjantami na temat zagrożeń związanych z siecią Internet. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach projektu „Dwie strony sieci”. Chcieliśmy ten sposób dotrzeć nie tylko do szkolnej młodzieży, ale do do szerszego grona mieszkańców powiatu kościańskiego.

 10. Chciał kupić olej napędowy a zapłacił za wodę

  Kryminalni zatrzymali 35-letniego mieszkańca woj. lubuskiego, który w połowie lutego na terenie jednej z wiosek w gm. Czempiń oferował do sprzedaży 1000 litrów oleju napędowego. Po transakcji i opuszczeniu posesji przez sprzedających okazało się, że w zbiorniku była woda. Pomysłodawca został zatrzymany na terenie woj. lubuskiego. Usłyszał już zarzut oszustwa.