KPP Kościan

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas

Najczęściej czytane

 1. Ciężka orka nietrzeźwego traktorzysty

  Wczoraj (23.08) policjanci ze Śmigla interweniowali wobec nietrzeźwego traktorzysty, który wyjechał z posesji na drogę publiczną zapominając o podniesieniu pługa. Mężczyznę zatrzymano dzięki postawie innego kierowcy, który uniemożliwił mu dalszą jazdę i zadzwonił na Policję.

 2. Motopiknik – też tam byliśmy

  Wczoraj (20.08) na parkingu przy kościańskim basenie odbył się kolejny motopiknik, który zgromadził rzesze miłośników motoryzacji. Również policjanci z naszej komendy mieli swój udział w przebiegu tego wydarzenia.

 3. Nie zatrzymał się do kontroli – odpowie przed sądem

  Od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który wczoraj nie zatrzymał się do kontroli drogowej policjantom ruchu drogowego, którzy podczas patrolu zauważyli motocyklistę bez kasku i próbowali zatrzymać sprawcę wykroczenia. Podejmując ucieczkę popełnił przestępstwo.

 4. Do sklepu nie tylko na zakupy

  Scenariusz działania sprawcy zazwyczaj bywał bardzo podobny. Osoba przebywająca w markecie była zajęta robieniem zakupów, lub była pracownikiem sklepu wykonującym swoje obowiązki. Na chwilę zostawiała bez opieki torebkę, portfel bądź też inną rzecz stanowiąca jakąś wartość. Sytuację taką wykorzystywał amator cudzej własności i zabierał ze sobą przedmioty należące do innej osoby. W ten sposób postąpiły dwie mieszkanki powiatu kościańskiego zatrzymane w ubiegłym tygodniu za kradzież i przywłaszczenie rzeczy na terenie sklepów.

 5. O bezpieczeństwie z seniorami

  W miniony czwartek (17.08) w Śmiglu policjant zajmujący się profilaktyką wspólnie z kolegami z Państwowej Straży Pożarnej spotkał się z seniorami z terenu gminy Śmigiel.

 6. Podsumowanie weekendu na drogach powiatu

  Zakończył się sierpniowy długi weekend. Od 11 do 15 sierpnia na drogach powiatu kościańskiego doszło do trzech wypadków, w których pięć osób zostało rannych.

 7. Polska Policja Dziś

  Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Z okazji tegorocznego święta Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji przygotowało film ukazujący pracę funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania. To i tak jedynie fragment szerokiego wachlarza zadań, jednak oddziałujący na wyobraźnię lepiej, niż tysiąc słów.

 8. Najlepszy policjant Ruchu Drogowego 2017

  Już po raz trzydziesty policjanci z Wielkopolski rywalizowali - tym razem w Swarzędzu, o tytuł „Policjanta Ruchu Drogowego Roku 2017”. Funkcjonariusze którzy zwyciężyli w wielkopolskich eliminacjach - najlepsi w testach wiedzy, strzelaniu, kierowaniu ruchem, jeździe na motocyklu i samochodem, będą reprezentować województwo podczas krajowego finału w Legionowie. W tym roku bezkonkurencyjny okazał się mł. asp. Hubert Stelmaszyk z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

 9. Przekazanie mobilnego zestawu do monitoringu

  Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Kościanie odbyło się przekazanie mobilnego zestawu do monitoringu. Sprzęt będzie wykorzystywany w miejscach zagrożonych. Z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta.

 10. Bezpieczne grzybobranie

  Grzybobranie jest wspaniałym pomysłem na spędzenie czasu na łonie natury, ale i w tej sytuacji nie możemy zapominać o bezpieczeństwie. Policjanci podkreślają, że wybierając się na grzyby musimy pamiętać o kilku kwestiach. Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych rad.