KPP Kościan

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas
Poznaj swoje prawa

Najczęściej czytane

 1. Pies czeka na właściciela

  Dzisiaj około godz. 13:30 w rejonie ronda w Kiełczewie po jezdni biegał pies. Zagrażał sobie oraz uczestnikom ruchu drogowego, którzy próbowali go ominąć. Jeszcze dzisiaj zostanie on przekazany do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gaju. Jeśli rozpoznajesz swojego czworonożnego przyjaciela, to skontaktuj się ze schroniskiem w Gaju.

 2. Powiatowe obchody Święta Policji

  W tym roku przypada 99 rocznica powstania Policji Państwowej. W miniony piątek funkcjonariusze z naszej jednostki obchodzi swoje święto. Uroczysta zbiórka była okazją do wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W trakcie uroczystości policjanci i osoby na co dzień współpracujące z naszą jednostką otrzymały odznaczenia.

 3. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

  W ostatni weekend dzielnicowy wraz z policjantem Wydziału Prewencji KPP w Kościanie na letnisku w Nowym Dębcu przeprowadzili działania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

 4. Najlepsze policyjne patrole nagrodzone - policjanci z Kościana na podium

  W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom zawodów policjantów prewencji „Patrol Roku 2018”. Wojewoda Wielkopolski Pan Zbigniew Hoffmann, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster i przedstawiciele NSZZ Policji wręczyli laureatom konkursu nagrody i życzyli sukcesów w ogólnopolskim finale. Garnizon Wielkopolski w finale, będą reprezentować funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Śremie i Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

 5. Poszukujemy zaginionej Aleksandry Kobierskiej

  Poszukujemy zaginionej Aleksandry Kobierskiej. Dziewczyna oddaliła się w sobotę (04.08) przed południem z ośrodka wypoczynkowego w Nowym Dębcu. Dziewczyna ma 15 lat. Rysopis zaginionej: 170 cm wzrostu, włosy długie blond, trądzik na twarzy, jasna karnacja. W dniu zaginięcia dziewczyna była ubrana w krótkie spodenki w czerwone kwiatki, bluza koloru niebieskiego. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionej Aleksandry Kobierskiej można przekazywać przez całą dobę do jednostki Policji w Kościanie na nr telefonu 65 5116 211 lub 997.

 6. Okazali gołębie serce... gołębiowi

  O tym że do policjanta można zwrócić się o pomoc, wie już każdy przedszkolak. Nie wiemy skąd wiedzą o tym również zwierzęta, ale pod właściwy adres trafił wczoraj gołąb, który wylądował na parapecie naszego budynku. Zmęczony ptak dzięki pomocy policjantów trafił już do właściciela.

 7. Za szybko w terenie zabudowanym

  Wczoraj, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 23-letniego mieszkańca gm. Czempiń, który w terenie zabudowanym znaczenie przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

 8. Zakończył jazdę w stawie

  Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 20-letni mieszkaniec gm. Kościan. Mężczyzna w nocy z soboty na niedzielę kierując Citroenem, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z jezdni uszkadzając bariery energochłonne i zatrzymał się dopiero w stawie. Badanie trzeźwości przeprowadzone po zatrzymaniu kierowcy wykazało 1,34 promila alkoholu w jego organizmie.

 9. Sprawca kradzieży zatrzymany

  W czwartek kryminalni zatrzymali mieszkańca gm. Krzywiń, który w połowie lipca na terenie Kościana dokonał kradzieży skutera. Pojazd skradziono z parkingu przed jednym z kościańskich marketów. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Policjanci odzyskali też zdemontowany motorower.

 10. Poszukujemy świadków wypadku

  W środę 1 sierpnia 2018r. ok. godz. 10:00 na drodze między Karśnicami a Czaczem, kierujący białym dostawczym pojazdem w trakcie wyprzedzania rowerzysty nie zachował bezpiecznej odległości i potrącił jadącego rowerem mężczyznę. Kierowca „busa” odjechał z miejsca wypadku.