KPP Kościan

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas

Najczęściej czytane

 1. Z promilami na skradzionych kołach

  W sobotę około godz. 9:50 w Kiełczewie kierujący Oplem Astrą, 28-letni mieszkaniec gm. Kościan spowodował kolizję z Renault Clio. Byłaby to kolizja jak wiele innych obsługiwanych przez funkcjonariuszy każdego dnia. To jednak nie koniec długiej listy przewinień sprawcy zdarzenia.

 2. Nietrzeźwy zmienił nietrzeźwego – dwóch zatrzymanych kierowców w jednym samochodzie

  O tym że pomysłowość ludzka nie zna granic przekonali się policjanci z Krzywinia we wtorkowy wieczór. Funkcjonariusze około 22:40 otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy poruszającego się VW Transporterem. Gdy zauważyli znanego im mężczyznę za kierownicą wskazanego pojazdu, podjęli próbę zatrzymania. Kierowca jednak zaczął uciekać przed radiowozem. Po krótkim pościgu i zatrzymaniu samochodu, za kierownicą siedział już inny kierowca.

 3. Zabezpieczenie XIII Międzynarodowego Kościańskiego Półmaratonu

  W niedzielę (05.11) ulicami Kościana odbył się XIII Półmaraton. Nad bezpieczeństwem uczestników oraz osób poruszających się po mieście czuwało kilkudziesięciu funkcjonariuszy z naszej jednostki.

 4. Znicz 2017 - porady i informacje

  „Bardzo liczymy na to, że te dni pamięci i zadumy, będą jednocześnie dniami bezpiecznego poruszania się po drogach, a nie dniami kolejnych drogowych tragedii”. Policjanci służby ruchu drogowego województwa wielkopolskiego…

 5. Otwarta strażnica – też tam byliśmy

  W minioną niedzielę przyłączyliśmy się do akcji prowadzonej przez kolegów z Państwowej Straży Pożarnej „Otwarta strażnica”. Każdy chętny odwiedzając siedzibę Straży mógł znaleźć coś dla siebie.

 6. Zderzenie na torach

  Wczoraj (30.10.) około godz. 15:00 dyżurny został powiadomiony o zdarzeniu na przejeździe kolejowym w Przysiece. Według pierwszych informacji pociąg osobowy uderzył w przejeżdżający przez przejazd samochód ciężarowy dowożący materiały budowlane na remontowaną linię kolejową

 7. Działania MOTO Junior

  W miniony weekend pogoda sprzyjała wielbicielom dwóch kółek. Na drogach pojawiła się większa liczba motocykli. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania ukierunkowane na młodych kierowców, szczególnie na kierujących motocyklami.

 8. Akcja „Znicz 2017” na terenie powiatu kościańskiego

  Od 27 października do 2 listopada funkcjonariusze prowadzili działania ZNICZ 2017. W tym czasie doszło do 4 wypadków w których ucierpiało 5 osób.

 9. Niebawem zdecydujesz (spot)

  Już niedługo listopad i święto Wszystkich Świętych. Na wielu grobach zapłoną znicze. Czyje to będą groby ? Zachęcamy do obejrzenia krótkiego spotu.

 10. Nowa siedziba Posterunku Policji w Krzywiniu

  Wczoraj (15.11.) w Krzywiniu uroczyście otwarto Centrum Usług Społecznych, skupiające w jednym miejscu kilka instytucji działających na rzecz społeczności lokalnej. Nową siedzibę zyskali również policjanci w Posterunku w Krzywiniu.